ورود کاربرانعضویت کاربران
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 5 بهمن 1396 در ساعت 10 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فلزات توسط لیزر با دقت بالا و قدرت و سرعت زیاد برش می خورند. اشعه لیزر قطر کمی داشته و به همین دلیل خطایی ندارد. از لیزر می توان برای برش انواع فلزات از جمله فولاد، آهن و آلومینیوم استفاده کرد. برش فلزات و برش آلومینیوم به این صورت انجام می پذیرد که لیزر از یک منبع قوی خارج شده و بر بخش هایی از فلز که قرار است برش بخورد می تابد. آن قسمت از فلز که برش می خورد آب یا ذوب می شود و بوسیله فشار گاز از سطح جسم پاک می شود و در نهایت سطح مورد نظر برش می خورد.

ساختار لیزر در برش آلومینیوم

ساده ترین ساختاری که لیزر را تولید می کند از دو آینه روبرو تشکیل شده است که نوسان ساز را تشکیل می دهد. از لیزرهای موجود می توان به لیزر گازی، شیمیایی، رادیو اکتیو، جامد و فیبری  اشاره کرد که در دستگاه لیزر صنعتی از دو نوع لیزر گازی و لیزر فلزات جامد بهره گرفته می شود.

دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش آلومینیوم و سایر فلزات دارای انواع مختلفی هستند که می توانند عملیات حک، برش، تراش، جوش و سایر عملیات را روی انواع فلزات انجام دهند. این دستگاه برای عملیات مختلفی از جمله برش ورقه های فلز و مارک زنی و بسیاری دیگر از امور قابل استفاده می باشد.

برش لیزری آلومینیوم

برش لیزر آلومینیوم کمک زیادی به انسان ها برای انجام شدن کار بوسیله دستگاه به جای نیروی انسانی نموده است. آلومینیوم نسبت به بسیاری از فلزات نرم تر بوده و برش آلومینیوم بوسیله لیزر مشکل تر است. اگر فردی در به کارگیری لیزر مهارت و تجربه کافی را داشته باشد با استفاده از تنظیمات دقیق می تواند به انجام این کار بپردازد که این ممکن نیست مگر با استفاده از تنظیمات دقیق و کنترل سرعت و فشار گاز و تمرکز لیزر که به این ترتیب عمل برش آلومینیوم به خوبی انجام می پذیرد.

یکی دیگر از مشکلاتی که در خدمات برش لیزر برای آلومینیوم وجود دارد این است که آلومینیوم سطح منعکس کننده دارد و می تواند به دستگاه لیزر آسیب برسند که البته این مورد بوسیله دستگاه های جدید و با استفاده از سنسور برطرف شده است، به این ترتیب که در هنگام برگشت لیزر به دستگاه ، دستگاه خاموش شده و می توان تنظیمات را مجدد انجام داد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر