ورود کاربرانعضویت کاربران

برش لیزر آلومینیوم

دستگاه برش لیزر آلومینیوم همانطور که ار نامش نیز پیداست از لیزر برای برش آلومینیوم بهره میبرد و همین موضوع باعث میشود تا مزیت های زیادی به هنگام برش لیزر آلومینیوم بوجود آید. آلومینیوم از آن مجموعه فلزات سبک محسوب می شود که به صورت ورقه هایی سبک تولید می شود و خاصیت بالایی از انعطاف پذیریری دارا می باشد و سبک بوده و سطح براقی دارد و در برابر زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار است. به منظور استفاده از آلومینیوم برای محصولات مختلف احتیاج به برش لیزر آلومینیوم می باشد.

برش لیزر آلومینیوم چیست

لیزر برای برش انواع قطعات فلزی یا غیر فلزی استفاده می شود. برش لیزر آلومینیوم یکی از کارهایی است که بسیاری از شرکت ها در انجام آن کمی مشکل دارند که این مشکل دارای دلایل زیادی می باشد.

بسیاری از شرکت ها برای برش آلومینیوم از گاز اکسیژن استفاده می کنند که دقت کافی در برش از آن ها دیده نخواهد شد زیرا اگر بخواهند برش لیزر آلومینیوم را با دقت انجام دهند باید از گاز نیتروژن استفاده کنند تا برش با دقت بالا و قابل قبولی ارائه شود. یکی از دلایل استفاده از اکسیژن به جای گاز نیتروژن این است که برش لیزر آلومینیوم با گاز نیتروژن قیمت بسیار بالاتری در مقایسه با استفاده از گاز اکسیژن دارد. برای استفاده از گاز نیتروژن به منظور برشکاری می توان از سیستم مولد گاز نیتروژن استفاده کرد.

برش لیزر آلومینیوم

ویژگی های برش لیزر آلومینیوم

انجام برش آلومینیوم به علت اینکه نسبت به فولاد و بسیاری دیگر از فلزات نرم تر می باشد سخت تر بوده و با مشکلاتی همراه است ولی اگر فردی، تجربه و مهارت کافی در استفاده از دستگاه لیزر داشته باشد می تواند با استفاده از تنظیمات دقیق و تنظیم و کنترل سرعت، فشار گاز و تمرکز لیزر به خوبی از عهده برش آلومینیوم بر آید.

در بسیاری از شرکت ها به دلیل اینکه آلومینیوم لیزر را منعکس می کند و به دستگاه آسیب می رساند در استفاده از دستگاه لیزر برای برش آلومینیوم تردید دارند اما با ورود دستگاه های جدید برش لیزر این مشکل بوسیله سنسورهایی به خوبی برطرف شده است. به این ترتیب که به هنگام بازگشت لیزر به دستگاه، دستگاه خاموش می شود و بدینوسیله کسی که کار برش لیزر آلومینیوم را انجام می دهد قبل از روشن شدن می تواند برای رفع مشکل تنظیمات را برای شروع مجدد برشکاری تغییر دهد.

کاربرد برش لیزر آلومینیوم

استفاده از لیزر در برش آلومینیوم باعث می شود برشکاری با دقت و سرعت بالا و قیمت مناسب انجام شود

یکی از بهترین تجهیزاتی که امروزه و با پیشرفت تکنولوژی برای برش آلومینیوم مورد استفاده قرار میگیرد دستگاه لیزر است. در روش های قدیمی برش به دلیل اینکه فشار فیزیکی زیادی بر روی ورق ایجاد میشد به همین دلیل فرور رفتگی هایی در ورق و یا لبه های بریدگی ایجاد میگردید. اما با برش لیزر آلومینیوم هیچگونه فرو رفتگی در بدنه و همچنین لبه ها ایجاد نمیگردد و برش بصورت کاملا بی نقص انجام میشود.

برش لیزر آلومینیوم

برش لیزر آلومینیوم با کیفیت

برش لیزر آلومینیوم با کیفیت زمانی صورت میگیرد که از دستگاه های مجهز و مدرنی برای برش استفاده شود. برش لیزر آلومینیوم همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد نسبت به روش های سنتی برش از کیفیت بالایی برخوردار است اما هر چه دستگاه ها و تجهیزات برش لیزر مدرن تر باشند در نتیجه برشی با کیفیت تر انجام خواهد شد. از عوامل دیگری که در برش لیزر آلومینیوم با کیفیت تاثیرگذار است مهارت فردی است که اپراتوری دستگاه را بر عهده میگیرد. هر گونه سهل انگاری توسط اپراتور میتواند کیفیت برش را پایین آورده و یا باعث ضایع شدن کل ورق آلومینیوم شود.

قیمت برش لیزر آلومینیوم

قیمت برش لیزر آلومینیوم نسبت به حجم کار متفاوت خواهد بود. هر چه آلومینیوم به برش بیشتری احتیاج داشته باشد در نتیجه قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. قیمت برش لیزر آلومینیوم اگر از دستگاه های مدرن و مجهزی برای برش استفاده شود ممکن است کمی افزایش یاید که البته این افزایش قیمت نیز بی دلیل نیست زیرا کیفیت برش تا حد بسیار زیادی افزایش می یاید و هیچ فرو رفتگی و یا نقصی بر روی ورق ایجاد نمیشود. شرکت های زیادی وجود دارند که در زمینه برش لیزر آلومنیوم فعالیت میکنند و هر یک قیمت برش لیزر آلومینیوم را خود تعیین میکنند و هیچ تعرفه مشخص و ثابتی ندارد.

انواع برش لیزر آلومینیوم

از انواع برش لیزر آلومینیوم میتوان به حکاکی و همچنین برش اشاره نمود. برای حکاکی بر روی آلومینیوم برنامه ای از طریق کامپیوتر به دستگاه برش لیزر آلومینیوم داده میشود تا دستگاه به صورت اتوماتیک حکاکی را بر روی ورق آلومینیوم انجام دهد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 5 کاربر