ورود کاربرانعضویت کاربران

برش آلومینیوم

آلومینیوم از آن مجموعه فلزات سبک محسوب می شود که به صورت ورقه هایی سبک تولید می شود و خاصیت بالایی از انعطاف پذیریری دارا می باشد و سبک بوده و سطح براقی دارد و در برابر زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار است. به منظور استفاده از آلومینیوم برای محصولات مختلف احتیاج به برش لیزر آلومینیوم می باشد.

لیزر برای برش انواع قطعات فلزی یا غیر فلزی استفاده می شود. برش لیزر آلومینیوم یکی از کارهایی است که بسیاری از شرکت ها در انجام آن کمی مشکل دارند که این مشکل دارای دلایل زیادی می باشد.

بسیاری از شرکت ها برای برش آلومینیوم از گاز اکسیژن استفاده می کنند که دقت کافی در برش از آن ها دیده نخواهد شد زیرا اگر بخواهند برش لیزر آلومینیوم را با دقت انجام دهند باید از گاز نیتروژن استفاده کنند تا برش با دقت بالا و قابل قبولی ارائه شود. یکی از دلایل استفاده از اکسیژن به جای گاز نیتروژن این است که برش لیزر آلومینیوم با گاز نیتروژن قیمت بسیار بالاتری در مقایسه با استفاده از گاز اکسیژن دارد. برای استفاده از گاز نیتروژن به منظور برشکاری می توان از سیستم مولد گاز نیتروژن استفاده کرد.

انجام برش آلومینیوم به علت اینکه نسبت به فولاد و بسیاری دیگر از فلزات نرم تر می باشد سخت تر بوده و با مشکلاتی همراه است ولی اگر فردی، تجربه و مهارت کافی در استفاده از دستگاه لیزر داشته باشد می تواند با استفاده از تنظیمات دقیق و تنظیم و کنترل سرعت، فشار گاز و تمرکز لیزر به خوبی از عهده برش آلومینیوم بر آید.

در بسیاری از شرکت ها به دلیل اینکه آلومینیوم لیزر را منعکس می کند و به دستگاه آسیب می رساند در استفاده از دستگاه لیزر برای برش آلومینیوم تردید دارند اما با ورود دستگاه های جدید برش لیزر این مشکل بوسیله سنسورهایی به خوبی برطرف شده است. به این ترتیب که به هنگام بازگشت لیزر به دستگاه، دستگاه خاموش می شود و بدینوسیله کسی که کار برش لیزر آلومینیوم را انجام می دهد قبل از روشن شدن می تواند برای رفع مشکل تنظیمات را برای شروع مجدد برشکاری تغییر دهد.

استفاده از لیزر در برش آلومینیوم باعث می شود برشکاری با دقت و سرعت بالا و قیمت مناسب انجام شود

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر