ورود کاربرانعضویت کاربران

برش استیل

لیزر امروزه در بسیاری از حرفه ها از صنعت تا پزشکی به کار گرفته میشود از کاربرد های لیزر در صنعت میتوان به اعمال برش به وسیله ی آن بر روی وسایل مختلف اشاره نمود. یکی از این وسایل ، وسایل استیل می باشد. در ادامه با ما در شرکت برش لیزر همراه باشید تا در زمینه ی برش لیزر استیل بیشتر بدانید.

هر جسم استیل که که مایلید تا به اشکال و قطعات مختلفی برش داده شود باید به وسیله ی لیزر این کار انجام شود. برش لیزر استیل به وسیله ی تابش لیزر از یک خروجی قوی لیزر بر روی سطح جسم انجام میشود. پس از تاباندن لیزر بر روی استیل با توجه به قدرت لیزر و برشی که قرار است بر روی آن داده شود و همچنین قطر استیل مورد استفاده برش باعث آب شدن و یا سوختن قسمت مورد نظر شود.

اولین دستگاه برش لیزر در سال 1965 صرفا به جهت برش بر روی قالب های الماس ساخته شد پس از آن رفته رفته با به کار بردن مواد مختلف در تولید لیزر های مختلف اینک میتوان بر روی هر نوع فلزیا ماده ی دیگری مانند پارچه و چرم نیز برش ایجاد کرد، برش استیل نیز یکی از این انواع برش می باشد.

برش لیزر استیل

انجام برش لیزر استیل

برای انجام برش لیزر استیل ابتدا اشعه لیزر را آماده میکنند. برای این کار مواد مولد لیزر به وسیله ی تحریک تحریک به وسیله جریان الکتریکی یا تابش لامپ تهیه میشود و پرتو ایجاد شده با استفاده از تکه های آینه به کار رفته در دستگاه منعکس می شود تا انرژی لازمه جهت انجام برش را به دست آورد.  و توسط لنز که در سر دستگاه قرار دارد به نقطه مربوطه تابیده میشود این لنز توانایی آنرا دارد که اشعه را تا 23/0 میلیمتر کوچک کند.

برش استیل مزایایی دارد که به آنها اشاره خواهیم نمود. با استفاده از برش استیل دیگر شاهد لبه دار شدن قسمت های برش داده شده نخواهیم بود و این مهم ترین مزیت استفاده از برش لیزر استیل در برابر برش های مکانیکی گذشته است. با توجه به اینکه در برش استیل پرتو لیزر با دقت و اندازه های تعریف شده عمل میکند میتوان نظم بهتری را در اینگونه برش ها دید.

برای برش استیل بنا بر قطر استیل از دو نوع ماده ی اولیه ی co2 و ND و ND-YAG برای تولید لیزر استفاده میکنند که هر کدام کارایی خاص خود را دارد. از co2 علاوه بر استیل برای سایر فلزات مانند فولاد و آلومینیوم، تیتانیوم کاغذ و.. نیز اسفاده میشود و YAG هم برای برش لیزر استیل و هم برای حکاکی بر روی فلزات و سرامیک ها مورد استفاده قرار میگیرد.

لیزر ها عموما تولید کننده گرما هستند برای اینکه گرمای تولید شده به دستگاه و قطعات آن اسیبی وارد نکند به وسیله ی سیستم خنک کننده گرمای آن به بیرون از دستگاه منتفل میشود. نقش آب در این سیستم کاهش دهنده ی دمای ایجاد شده می باشد

روش برش استیل

  • برش ذوبی به همراه دمیدن گاز پرفشار:  در این روش که بیشتر برای فلزات استفاده میشود ابتدا به صورت نقطه ای دمای جسم را تا حد ذوب بالا برده و بلافاصله با استفاده از یک گاز که معمولا هوای معمولی می باشد با ضربه ای ناگهانی نسبت به زدودن مواد ذوب شده اقدام میشود.

مصرف انرژی برای برش لیزر استیل

برای آنکه برش استیل مناسبی داشته باشید باید به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه های لیزری بازدهی 5 تا 45 درصدی دارند و مصرف برق بالایی برای تولید لیزر مورد نیاز خواهند داشت و بازدهی آنها به نوع ماده ف ضخامت و روش و نرخ برش بستگی دارد

برش استیل

نرخ تولید و برش لیزر استیل

برای آنکه بالاترین نرخ برش را در برس استیل داشته باشید باید به ضخامت ماده و خواص آن در کنار نوع فرایند توجه شود. این نکته که لیزر 30 برابر بیشتر از یک اره استاندارد کارایی دارد قابل توجه می باشد. استفاده از دستگاه های CNC با توجه به هدایت آنها توجه کامپیوتر این نوید را میدهند که محصولات برش خورده ی یکسانی پس از برش لیزر استیل حاصل شود.

برخی از فلزات وجود دارند که کاربرد بسیار زیادی دارند و میتوانند در بخش های مختلف صنعتی و غیر صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند که در این بین باید به استیل اشاره نمود. استیل از فلزات گران بهایی است که برش آن به دقت زیادی نیاز دارد. ورق های استیل از ورق هایی محکم اما در عین حال انعطاف پذیر هستند که شاید این انعطاف پذیری برش آنها را کمی با مشکل روبرو کند. اما تنها برش به روش سنتی است که ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند و روش های برش با لیزر به هیچ وجه  مشکلی را برای ورق های استیل بوجود نمی آورد. برش لیزر آلومینیوم از مطمئن ترین روش ها برای برش میباشد که بر خلاف روش های سنتی میتواند کیفیت بالای برش  و همچنین دقت و سرعت را به همراه داشته باشد. دیگر به سختی میتوان مراکزی را یافت که از روش های قدیمی و سنتی برای برش استیل استفاده میکنند و تقریبا بیشتر آنها تغییر کاربری داده و به برش لیزر روی آورده اند. صنایع نیز دیگر چندان اقبالی به روش های سنتی برش نشان نمیدهد و تنها به روش برش لیزری برای برش ورق های استیل روی آورده اند.

ویژگی های ایجاد شده با استفاده از برش لیزر استیل

برش  لیزر استیل ویژگی ها و مزایای زیادی را به همراه دارد که این ویژگی ها به هیچ وجه در دیگر روش های برش یافت نمیشود. در ادامه به مهمترین مزیت ها و ویژگی های ایجاد شده با استفاده از برش لیزر استیل اشاره خواهیم نمود. با برش لیزر استیل میتوانید زمان بسیار کمتری را برای برش این فلز منتظر بمانید و در کوتاه ترین زمان ممکن استیل  مورد نیاز به شما تحویل داده خواهد شد که جزو مزیت های آن به شمار میرود. صنایعی که جزو صنایع تولیدی هستند باید استیل مورد نیاز خود را در کوتاه ترین زمان بمنظور عقب نیفتادن خط تولید دریافت کنند که برش لیزر این امکان را ایجاد میکند تا بتوان استیل مورد نیاز را در زمان کوتاهی دریافت نمایید. دستگاه برش لیزر استیل  مانند نیروی انسانی نیازی به تمرکز برای برش دقیق ندارد و با برنامه ای که برای آن تعریف شده است به راحتی میتواند برش را انجام دهد.

بزش لیزر استیل و کاهش هزینه های تولید

استفاده بسیار زیاد از ورق های استیل در صنایع گوناگون  باعث شده تا هزینه های این صنایع تا حدی افزایش یابد و صاحبان صنایع نیز به دنبال راهکارهایی باشند که بتوانند هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهند. یکی از مواردی که باعث افزایش هزینه های صنایع میشود برش ورق های استیل و فرم و شکل دادن به آنها میباشد که از این رو اگر از روش برش لیزر استیل کمک بگیرید مطمئنا میتوانید هزینه ها خود برای برش و در نهایت تولید را کاهش داده و صرفه جویی زیادی به عمل آورید. در برش لیزر استیل میزان استفاده از نیروی انسانی به حد اقل خود میرسد و همین عامل از مهمترین عوامل در کاهش هزینه ها میباشد.

سرعت بالای برش لیزر یکی از عوامل در کاهش هزینه های برش و تولید

در صورتیکه نیروی انسانی قصد داشته باشد تا روند برش را در دست بگیرد باید انرژی زیادی را بدین منظور صرف کرده و همچنین زمان زیادی را نیز صرف کند که این موضوع چندان برای صنایع قابل قبول نیست. تکنولوژی و دستگاه های لیزری که امروزه ابداع شده اند بصورت خودکار و اتوماتیک تمامی مراحل کار را خود انجام میدهند که این موضوع در نتیجه سرعت بالای برش را به همراه خواهد داشت و دیگر نیازی به صرف زمان زیادی بدین منظور وجود ندارد. ورق های استیل بر روی بخش  مخصوصی از دستگاه قرار گرفته و تنها در این مرحله است که نیروی انسانی دخالت کوچکی در برش خواهد داشت.  ادامه روند برش بصورت تمام خودکار توسط دستگاه لیزر انجام میشود و دیگری نیازی به دخالت دست وجود نخواهد داشت. دستگاه برش لیزر استیل کار را بعد از دریافت ورق استیل روند برش را آغاز خواهد کرد که در این مرحله نیروی انسانی تنها نظاره گر خواهد بود و دخالتی در روند برش نخواهد داشت. دستگاه برش لیزری یه قدری میتواند برش را دقیق انجام دهد که حتی کوچکترین مشکلی در برش و آنچه که مد نظر کارفرما میباشد رخ نخواهد داد و از روش های کاملا تایید شده محسوب میگردد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر