ورود کاربرانعضویت کاربران

برش لیزر برنج

برنج یکی از مواد اولیه ای است که میتوان از آن برای ساخت ظروف مختلف آشپزخانه، ظروف تزئینی ، فشنگ اسلحه گرم و در کشتی سازی استفاده کرد. همانطور که گفته شد از برنج در ساخت وسایل تزئینی مانند سینی های حکاکی شده و دستبند ، گردنبند و انگشتر نیز استفاده میشود. برای آنکه وسیله ی برنجی ساخته شده را طرح و نقش دهند نیاز است تا از برش لیزر برنج که به وسیله ی لیزر زده میشود استفاده کرده و طرح های مورد نظر را بر روی آنها پیاده سازی کرد.

لیرز را هم در امور پزشکی و هم در صنعت می توان استفاده نمود از لیزر برای برش بر روی اجسام مختلفی استفاده میشود. از جمله این وسایل میتوان به برش لیزر برنج تولید شده اند. با استفاده از لیزر میتوان برش لیزر برنج را انجام داد و طرح های خاصی را بر روی وایل برنجی پیاده سازی نمود.

برش لیزر برنج چیست

برنج ماده ای است که نسبت به سایر فلزات منعطف تر است و میتوان تغییرات بیشتری بر روی آن اعمال نمود. به همین جهت بسیاری از لوازم زینتی و تزئینی را با استفاده از این آلیاژ درست می کنند. چکش خواری و همچنین پایین بودن سختی آن نسبت به سایر فلزات موجب می شود تا در صورتی که مایل باشید بر روی ظروف برنجی شما طرح و نقش قرار داده شود میتوان به وسیله برش لیزر برنج این کار را انجام داد.

برش لیزر برنج

برش لیزر برنج به وسیله ی دستگاه تولید لیزر اتفاق می افتد. این دستگاه با تولید لیزر و عبور آن از بخش های مختلف به صورت نقطه ای بر روی برنج مورد نظر تابیده می شود و باعث حکاکی و یا برش لیزر برنج می شود. لیزر به کار برده شده با توجه به میزان قطر برنج ، قدرت لیزر تابیده شده باعث آب شدن و یا سوختن قسمت مورد نظر بر روی برنج خواهد شد.

پس از آنکه اولین دستگاه برش لیزر در سال 1965 ساخته شد انسان همواره به این فکر بود تا بتواند با استفاده از این تکنولوژی بر روی سایر اجسام نیز حکاکی و یا برش ایجاد کند به همین منظور برای  رسیدن به این هدف اقدام به ارتقا دستگاه های لیزر نمودند تا به این مرحله رسیدند که امروزه بسیاری از مواد را میتوان با استفاده از لیزر طرح و نقش داد و یا در آنها برش ایجاد نمود.

نحوه برش لیزر برنج

در صورتی که مایل به استفاده از برش لیزر برنج هستید ابتدا باید مواد اولیه تولید لیزر را در مخزن دستگاه تولید لیزر قرار داده و سپس با استفاده از جریان الکتریکی یا سایر روش ها آنها را تحریک نموده و با استفاده از آینده پرتو های ساطع شده از آنها را به بخش جلویی دستگاه منتقل نموده و سپس توسط لنز قدرتمندی که در نوک دستگاه قرار دارد به صورت نقطه ای بر روی سطح برنج تابانده شود و برش لیزر برنج انجام شود.

مزایای برش لیزر برنج

استفاده از برش برنج این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که بدون لبه دار شدن بخش برش خورده به صورت زیبایی بخش مورد نظر را برش داده و از آن استفاده نمود. برای آنکه بتوان برش لیزر برنج ایجاد کرد باید از مواد اولیه ای مانند Co2 , ND و ND-YAG استفاده نمود و با توجه به نوع کاری که مایل به انجام آن هستید از ماده مخصوص آن استفاده کنید. به عنوان مثال از Co2 برای ایجاد برش بر روی فلزات استفاده میشود و از ماده ی YAG هم برای برش لیزر برنج و هم برای حکاکی میتوان استفاده نمود.

برش لیزر برنج

نکاتی در مورد برش لیزر برنج

برای آنکه گرمای تولید شده در برش لیزر برنج به دستگاه آسیبی نرساند از سیستم خنک کننده استفاده میکنند در این سیستم گرمای تولید شده به خارج از دستگاه منتقل میشود و با استفاده از آب از میزان دمای داخل دستگاه کاسته میشود.

برش لیزر مطلوب

برای آنکه برش لیزر برنج مطلوبی داشته باشید بهتر است از روش برش ذوبی به همراه دمیدن گاز پر فشار استفاده نمایید. ابتدا بخش مورد نظر را تا حد نقطه ذوب گرم کرده و سپس با استفاده از فشار گاز (که معمولا هوای عادی است) اقدام به پاک کردن بخش های برش خورده از روی جنس برنجی میکنیم.

استفاده از دستگاه برش برق زیادی به دلیل تولید لیزر مصرف میکند و شما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای اینکه برش برنج خوبی داشته باشید باید به ضخامت جنس و نرخ برش لیزر برنج نیز دقت نمایید.

برنج از جمله فلزاتی است که نسبت به سایر فلزات از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است و برای اینکه بتوان برش هایی را بر روی ورق برنج انجام داد بهتر است از دستگاه برش لیزر استفاده شود. دستگاه برش لیزر برنج از تجهیزاتی که به منظور هر چه با کیفیت تر انجام شدن برش به کار گرفته میشود. برش لیزر برنج هیچگونه آسیبی را به بافت نرم و انعطاف پذیر ورق برنج وارد نمیکند و برشی کاملا تمیز و بی نقصی را خواهید داشت. دستگاه برش لیزر برنج علاوه بر اینکه میتواند برشی بدون نقص را ایجاد کند سرعت برش را نیز تا حد بسیار زیادی افزایش میدهد. سرعت دستگاه برش لیزر آلومینیوم به هیچ وجه با برش های سنتی قابل قیاس نیست و در مدت بسیار کوتاهتری انجام میشود.

برش لیزر برنج با کیفیت

برش لیزر برنج با کیفیت تنها زمانی انجام خواهد شد که تجربه اپراتور برای کار با دستگاه بالا باشد و بصورت کاملا حرفه ای برش را انجام دهد. در برش لیزر برنج باکیفیت نوع دستگاه نیز تاثیر زیادی دارد. هر چه دستگاه برش لیزر آلومینیوم کیفیت بالاتری داشته باشد میتواند برشی به مراتب دقیق تری را انجام دهد و لبه های کار کاملا صاف و بدون هیچگونه پلیسه ای باشد.

قیمت برش لیزر برنج

قیمت برش لیزر برنج نسبت به قیمت روش های سنتی برش این نوع فلز بسیار مناسب تر است زیرا در روش های سنتی  از نیروی انسانی برای برش استفاده میشد که همین موضوع بر روی قیمت تاثیر بسیار زیادی داشت و هزینه ها را تا حد زیادی افزایش میداد. قیمت برش لیزر برنج به دلیل اینکه از هیچگونه نیروی انسانی برای برش کمک گرفته نمیشود بسیار مناسب تر است. یکی دیگر از دلایل مناسب بودن قیمت برش لیزر برنج سرعت انجام کار میباشد. در روش های سنتی و همچنین قدیمی علاوه بر اینکه از نیروی انسانی برای برش استفاده میشد سرعت انجام کار نیز تا حد زیادی کند میشد که این زمان بر بودن برش بر بالا رفتن قیمت تاثیر داشت. اما قیمت برش لیزر برنج به دلیل اینکه کار با سرعت بالایی انجام میشود بسیار مناسب تر است.

برش لیزر برنج

انواع برش لیزر برنج

برش لیزر برنج به دو روش کلی انجام میشود که در یک روش فلز برنج برش خورده و به  قسمت های مختلفی تقسیم میشود. از دیگر انواع برش لیزر باید به حکاکی بر روی این فلز اشاره نمود. حکاکی توسط دستگاه برش لیزر برنج  این امکان را ایجاد میکند تا طرح و الگوی مورد نظر مشتری را بر روی ورق برنج اجرا نمود.

شرکت برش لیزر نیک را صاحبان صنایع و همچنین حرفه ای ها به خوبی میشناسند و میدانند که این مجموعه مجهزترین دستگاه ها و تکنولوژی روز دنیا را در اختیار دارد و همچنین پرسنلی را نیز گرد آوری نموده که همگی از تجربه بالایی برخوردار هستند. این مجموعه مفتخر است اعلام دارد آمادکی همکاری با کلیه صنایع کوچکو بزرگ برای برش فلزات و برش لیزر آلومینیوم میباشد.

برنج از فلزات گران بها و همچنین با ارزشی است که برای ساخت و تولید محصولات زیادی در صنایع مورد استفاده قرار میگیرد. محصولات خانگی و صنعتی زیادی وجود دارند که با برنج تولید میشوند و به همین دلیل برش این فلز اهمیت زیادی پیدا کرده است. شاید درک این موضوع برای شما سخت باشد که در گذشته ساعت ها زمان برای برش آلیاژ و ورق های برنجی صرف میشد که این موضوع امکان برش را سخت و بسیار گران میکرد. اما با ورود برش لیزر برنج دیگر روش های سنتی و قدیمی کنار گذاشته شده  اند و امروزه تنها از روش برش لیزری برای برش ورق های برنجی استفاده میشود که البته مزایای زیادی را نیز به همراه داشته اشت.

برش لیزر برنج میزان استفاده از نیروی انسانی را به صفر رسانده است

فلز برنج از سخت ترین فلزاتی است که در صنایع مورد استفاده قرار میگیرد و به همین دلیل در صورتیکه نیروی انسانی قصد داشته باشد تا برش آنرا به انجام برساند باید انرژی زیادی را نیز صرف کند. دستگاه برش لیزر برنج دیگر نیازی به انرژی انسانی نخواهد داشت و تمام مراحل برش را تنها دستگاه به انجام میرساند و به طبع انرژی انسانی بسیار کمی صرف خواهد شد مگر در ماقعی که نیاز باشد تا اپراتور ورق برنج را بر روی دستگاه برای برش قرار دهد. وزن بالای ورق های برنجی میتواند نیروی زیادی را از اپراتور بگیرد و همچنین شاید نیاز باشد تا چندین نفر برای برش کمک گرفته شوند که این موضوع هزینه های شما را نیز برای به خدمت گرفتن چندین نیروی کار نیز افزایش خواهد داد.

برش لیزر برنج به طور کلی میتواند هزینه های شما برای برش را تا حد زیادی کاهش دهد اما توجه داشته باشید که برخی عوامل وجود دارند که میتوانند بر روی قیمت ها تاثیر گذار باشند. قیمت برش لیزر برنج نسبت به حجم و ابعاد ورق برنج متفاوت است و سفارش شما تعیین کننده قیمت خواهد بود. هر چه حجم و ابعاد کار برای برش بیشتر باشد در نتیجه شرکت و مجموعه باید هزینه بیشتری را برای آن بپردازد که از همین رو قیمت و تعرفه آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. قیمت برش برنج را شرکت ها تعیین میکنند و هر شرکت و مجموعه ای نیز قیمت های متفاوتی را در نظر میگیرد که از این رو میتواند هزینه ها را برای صنایع افزایش دهد.  بهتر است با استعلام قیمتی که از چندین شرکت به دست می آورید به یک قیمت مناسب دست یافته و سفارش برش را به شرکت واگذار نمایید.

کیفیت برش لیزر برنج را مد نظر قرار دهید

یکی از نکاتی که باید قبل از سفارش برش لیزر برنج در نظر داشته باشید کیفیت برش میباشد. برشی که بر روی ورق برنج انجام میشود بسیار مهم است و در صورت کوچک ترین اشتباهی ورق ضایع شده و باید کنار گذاشته شود. در این بین لبه های کار از اهمیت بسیار زیادی  برخوردار است و از قسمت هایی است که در روش های سنتی اسیب زیادی را متحمل میشد. دقت بالا در برش و همچنین کیفیت دستگاه میتواند تعیین کننده کیفیت برش باشد. برای اینکه از این موضوع اطمینان حاصل کنید میتوانید برش لیزر برنج را به مراکزی واگذار کنید که از اعتبار بالایی برخوردار باشند. مرکز برش لیزر نیک از مجموعه هایی است که با بهره گیری از پیشرفته ترین و همچنین پرسنل مجرب توانسته به یکی از بهترین مراکز برش لیزر بدل شود. در این مرکز سعی شده تا بر خلاف دیگر مراکز به حقوق و رضایت مشتری توجه زیادی میشود و همین موضوع نیز باعث شده تا بیشتری تعداد مشتریان را برای برش لیزر به خود اختصاص دهد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 5 کاربر