ورود کاربرانعضویت کاربران

برش آهن

دستگاه لیزر برای برش آهن یکی از عوامل افزایش سرعت و کاهش هزینه مراکز صنعتی می باشد که مد نظر اکثر صنعتگران می باشد.  برش لیزر آهن به این نحو است که اشعه به وسیله یک منبع با توان زیاد به سمت محل مورد نظر تابیده شده و بوسیله ذوب کردن و یا تقطیر، آهن برش می خورد. مواد مذاب نیز بوسیله استفاده از گاز نیتروژن یا گاز اکسیژن از محل برش خورده دور می شود. اگر گاز استفاده شده اکسیژن باشد، آن نیز به کمک لیزر آمده و می توان برش آهن را با سرعت و دقت بالاتری انجام داد اما در این حالت کیفیت برش لیزر آهن نسبت به زمانی که از نیتروژن استفاده می کنید کمتر می شود. در صورتی که استفاده از گاز نیتروژن دقت کار را بالا می برد ولی نمی توان برای برش آهن با ضخامت بالا از آن استفاده کرد.

برش آهن بوسیله لیزر دارای مزایایی می باشد که از آن جمله می توان به خلاقیت در طراحی، انعطاف پذیری و ایجاد طرح های پیچیده، دقت بسیار بالا،  سرعت بالا، قیمت پایین، دقت یکسان در برش های تکراری، بالا بودن کیفیت لبه برش، داشتن کمترین ضایعات و پرتی، عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز، انجام برش لیزر آهن به شکل سری، تولید همزمان قطعاتی با ضخامت یکسان بصورت همزمان و حذف چند مرحله ای روند تولید قطعات اشاره کرد.

به دلیل اینکه لیزر کار برش آهن را به صورت یکنواخت و مداوم انجام می دهد بنابراین کار برش  داده شده نسبت به روش های سنتی و مکانیکی بسیار تمیز و با دقت بیشتری تولید می شود و به علت درگیر شدن بخش کمی از آهن در برش لیزر آهن که در برابر گرما قرار می گیرد احتمال تاب برداشتن آهن بسیار کم می باشد.

برش آهن به صورت لیزری نسبت به برش پلاسما انرژی کمتری مصرف می کند و دقت بالاتری دارد ولی ضخامتی که این دستگاه می توان آهن را برش دهد بیشتر از دستگاه برش پلاسما نیست ولی متخصصان در حال تولید دستگاه برش لیزر هستند که بتواند برای ضخامت های بالاتر نیز قابل استفاده باشد ولی قیمت تمام شده این دستگاه برش لیزر آهن از قیمت دستگاه پلاسما بیشتر خواهد بود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر