ورود کاربرانعضویت کاربران

برش لیزر آهن

دستگاه برش لیزر آهن یکی از عوامل افزایش سرعت و کاهش هزینه مراکز صنعتی می باشد که مد نظر اکثر صنعتگران می باشد.  برش لیزر آهن به این نحو است که اشعه به وسیله یک منبع با توان زیاد به سمت محل مورد نظر تابیده شده و بوسیله ذوب کردن و یا تقطیر، آهن برش می خورد. مواد مذاب نیز بوسیله استفاده از گاز نیتروژن یا گاز اکسیژن از محل برش خورده دور می شود. اگر گاز استفاده شده اکسیژن باشد، آن نیز به کمک لیزر آمده و می توان برش آهن را با سرعت و دقت بالاتری انجام داد اما در این حالت کیفیت برش لیزر آهن نسبت به زمانی که از نیتروژن استفاده می کنید کمتر می شود. در صورتی که استفاده از گاز نیتروژن دقت کار را بالا می برد ولی نمی توان برای برش آهن با ضخامت بالا از آن استفاده کرد.

برش لیزر آهن چیست

برش آهن بوسیله لیزر دارای مزایایی می باشد که از آن جمله می توان به خلاقیت در طراحی، انعطاف پذیری و ایجاد طرح های پیچیده، دقت بسیار بالا،  سرعت بالا، قیمت پایین، دقت یکسان در برش های تکراری، بالا بودن کیفیت لبه برش، داشتن کمترین ضایعات و پرتی، عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز، انجام برش لیزر آهن به شکل سری، تولید همزمان قطعاتی با ضخامت یکسان بصورت همزمان و حذف چند مرحله ای روند تولید قطعات اشاره کرد.

برش لیزر آهن

مزایای برش لیزر آهن

به دلیل اینکه لیزر کار برش آهن را به صورت یکنواخت و مداوم انجام می دهد بنابراین کار برش  داده شده نسبت به روش های سنتی و مکانیکی بسیار تمیز و با دقت بیشتری تولید می شود و به علت درگیر شدن بخش کمی از آهن در برش لیزر آهن که در برابر گرما قرار می گیرد احتمال تاب برداشتن آهن بسیار کم می باشد.

مقایسه برش لیزر آهن و برش پلاسما

برش لیزر آهن  نسبت به برش پلاسما انرژی کمتری مصرف می کند و دقت بالاتری دارد ولی ضخامتی که این دستگاه می توان آهن را برش دهد بیشتر از دستگاه برش پلاسما نیست ولی متخصصان در حال تولید دستگاه برش لیزر هستند که بتواند برای ضخامت های بالاتر نیز قابل استفاده باشد ولی قیمت تمام شده این دستگاه برش لیزر آهن از قیمت دستگاه پلاسما بیشتر خواهد بود.

دستگاه برش لیزر آهن

آهن یکی از سخت ترین فلزاتی است که البته کاربرد بسیار زیادی نیز در ساخت وسایل گوناگون دارد. جنس سخت آهن باعث شده تا برش آن نیز به مراتب کاری دشوار باشد. برش آهن با روش های گوناکونی انجام میشود که یکی از بهترین روش ها برش لیزر آهن میباشد. برش لیزر آهن مزیت های زیادی را در بر دارد و از بهترین و مدرن ترین روش هایی است که بشر تا کنون به آن دست یافته است. تکنولوژی و دستگاه های برش لیزر آهن به کشور ما نیز وارد شده است و در حال حاضر شرکت های زیادی وجود دارند که در این زمینه فعالیت میکنند.

برش لیزر آهن

برش لیزر آهن با کیفیت

کیفیت برش لیزر آهن بستگی به نوع دستگاهی دارد که برای این کار مورد استفاده قرار میگیرد. هر چه دستگاه پیشرفته تر باشد در نتیجه کیفیت برش را بالاتر خواهد برد. همانطور که گفته شد شرکت های زیادی در زمینه برش لیزر آهن فعالیت میکنند که البته همگی آنها از دستگاه های پیشرفته بهره مند نیستند و دستگاه هایی را به کار گرفته اند که از لحاظ کیفی در سطح پایینی قرار دارند و در نتیجه برش لیزر آهن با کیفیت بالا انجام نخواهد شد. برای اینکه برش لیزر آهن با کیفیت انجام شود نسبت به سابقه و اعتبار شرکت اطمینان حاصل کنید زیرا بسیاری از شرکت ها چندان دقتی در برش نشان نمیدهند و تنها به فکر منافع خود هستند.

قیمت برش لیزر آهن

برخی تصور میکنند که قیمت برش لیزر آهن بالاتر از روش های سنتی برش میباشد در حالی که اینگونه نیست و هزینه برش توسط دستگاه بسیار مناسب تر از روش های قدیمی و سنتی است. قیمت برش لیزر آهن به طور کلی بسیار مناسب تر از روش های سنتی است اما باید توجه داشته باشید که هر شرکتی تعرفه متفاوتی را برای این نوع برش در نظر گرفته است. برای اینکه از مناسبت ترین و منصفانه ترین قیمت برش لیزر آهن جویا شوید باید با چندین شرکت تماس حاصل کرده و تعرفه هر یک را جویا شوید. اما نکته بسیار مهمی که برای استعلام قیمت برش لیزر آهن باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی شرکت قیمت های بسیار پایینی را برای خدمات خود در نظر گرفته اند که البته ممکن است این قیمت پایین کیفیت پایین تری را به همراه داشته باشد. پس در کنار استعلام قیمت باید به اعتبار و سابقه شرکت نیز توجه داشته باشید.

انواع برش لیزر آهن

برش لیزر آهن به روش های مختلفی انجام میشود. از انواع برش لیزر آهن میتوان به برش های خطی اشاره نمود که در طی آن ورق به قسمت های مختلفی برش میخورد. حکاکی نیز از انواع برش لیزر آهن میباشد که بر خلاف برش خطی عمل میکند و طرح ها و الگوهایی بر روی ورق آهن ایجاد میشود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر