ورود کاربرانعضویت کاربران

برش برنج

برنج یکی از مواد اولیه ای است که میتوان از آن برای ساخت ظروف مختلف آشپزخانه، ظروف تزئینی ، فشنگ اسلحه گرم و در کشتی سازی استفاده کرد. همانطور که گفته شد از برنج در ساخت وسایل تزئینی مانند سینی های حکاکی شده و دستبند ، گردنبند و انگشتر نیز استفاده میشود. برای آنکه وسیله ی برنجی ساخته شده را طرح و نقش دهند نیاز است تا از برش برنج که به وسیله ی لیزر زده میشود استفاده کرده و طرح های مورد نظر را بر روی آنها پیاده سازی کرد.

لیرز را هم در امور پزشکی و هم در صنعت می توان استفاده نمود از لیزر برای برش بر روی اجسام مختلفی استفاده میشود. از جمله این وسایل میتوان به برش لیزر برنج تولید شده اند. با استفاده از لیزر میتوان برش برنج را انجام داد و طرح های خاصی را بر روی وایل برنجی پیاده سازی نمود.

برنج ماده ای است که نسبت به سایر فلزات منعطف تر است و میتوان تغییرات بیشتری بر روی آن اعمال نمود. به همین جهت بسیاری از لوازم زینتی و تزئینی را با استفاده از این آلیاژ درست می کنند. چکش خواری و همچنین پایین بودن سختی آن نسبت به سایر فلزات موجب می شود تا در صورتی که مایل باشید بر روی ظروف برنجی شما طرح و نقش قرار داده شود میتوان به وسیله برش برنج این کار را انجام داد.

برش برنج به وسیله ی دستگاه تولید لیزر اتفاق می افتد. این دستگاه با تولید لیزر و عبور آن از بخش های مختلف به صورت نقطه ای بر روی برنج مورد نظر تابیده می شود و باعث حکاکی و یا برش برنج می شود. لیزر به کار برده شده با توجه به میزان قطر برنج ، قدرت لیزر تابیده شده باعث آب شدن و یا سوختن قسمت مورد نظر بر روی برنج خواهد شد.

پس از آنکه اولین دستگاه برش لیزر در سال 1965 ساخته شد انسان همواره به این فکر بود تا بتواند با استفاده از این تکنولوژی بر روی سایر اجسام نیز حکاکی و یا برش ایجاد کند به همین منظور برای  رسیدن به این هدف اقدام به ارتقاع دستگاه های لیزر نمودند تا به این مرحله رسیدند که امروزه بسیاری از مواد را میتوان با استفاده از لیزر طرح و نقش داد و یا در آنها برش ایجاد نمود.

در صورتی که مایل به استفاده از لیزر برای ایجاد برش برنج هستید ابتدا باید مواد اولیه تولید لیزر را در مخزن دستگاه تولید لیزر قرار داده و سپس با استفاده از جریان الکتریکی یا سایر روش ها آنها را تحریک نموده و با استفاده از آینده پرتو های ساطع شده از آنها را به بخش جلویی دستگاه منتقل نموده و سپس توسط لنز قدرتمندی که در نوک دستگاه قرار دارد به صورت نقطه ای بر روی سطح برنج تابانده شود و برش لیزر برنج انجام شود.

استفاده از برش برنج این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که بدون لبه دار شدن بخش برش خورده به صورت زیبایی بخش مورد نظر را برش داده و از آن استفاده نمود. برای آنکه بتوان برش لیزر برنج ایجاد کرد باید از مواد اولیه ای مانند Co2 , ND و ND-YAG استفاده نمود و با توجه به نوع کاری که مایل به انجام آن هستید از ماده مخصوص آن استفاده کنید. به عنوان مثال از Co2 برای ایجاد برش بر روی فلزات استفاده میشود و از ماده ی YAG هم برای برش لیزر برنج و هم برای حکاکی میتوان استفاده نمود.

برای آنکه گرمای تولید شده در برش لیزر برنج به دستگاه آسیبی نرساند از سیستم خنک کننده استفاده میکنند در این سیستم گرمای تولید شده به خارج از دستگاه منتقل میشود و با استفاده از آب از میزان دمای داخل دستگاه کاسته میشود.

برای آنکه برش برنج مطلوبی داشته باشید بهتر است از روش برش ذوبی به همراه دمیدن گاز پر فشار استفاده نمایید. ابتدا بخش مورد نظر را تا حد نقطه ذوب گرم کرده و سپس با استفاده از فشار گاز (که معمولا هوای عادی است) اقدام به پاک کردن بخش های برش خورده از روی جنس برنجی میکنیم.

استفاده از دستگاه برش برق زیادی به دلیل تولید لیزر مصرف میکند و شما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای اینکه برش برنج خوبی داشته باشید باید به ضخامت جنس و نرخ برش لیزر برنج نیز دقت نمایید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر