ورود کاربرانعضویت کاربران

برش مس

برش مس برای استفاده در مجسمه سا زی، تابلوسازی، وسایل آشپزخانه، کشتی سازی، صنعت نفت و گاز و مصارف خانگی و بسیاری دیگر از مصارف صنعتی کاربرد دارد.

استفاده از دستگاه های برش لیزر برای برش با دقت و با کیفیت قطعات فلزی از جمله برش مس کار را برای سازندگان قطعات فلزی بسیار راحت کرده است. برش لیزر مس بوسیله دستگاه به این صورت انجام می گیرد که قسمت های اضافی ورق سوزانده شده، ذوب یا تبخیر می شود. برای تمیز در آمدن کار نیز یک موتور وظیفه پخش کردن گاز را به اطراف به عهده دارد. در روش برش مس با لیزر، یک منبع پر توان، نور را به سمت سطح مورد نظر هدایت کرده و کار برش لیزر مس را انجام می دهد. به این نکته نیز باید توجه کرد که توان دستگاه بر اساس جنس و ضخامت قطعه می تواند تغییر کند.

برش مس با دستگاه لیزر دقت کار را به حد قابل توجهی نسبت به روش های سنتی برش فلز بالا برده است. در روش سنتی با ایجاد حرارت بالا اقدام به برش لیزر مس می کردند که این امر باعث خمیده شدن فلز می شد اما استفاده از روش لیزر سبب کاهش احتمال خمیدگی ورق مس شده و به این ترتیب دیگر نیازی به عملیات پلیسه گیری بعد از انجام برشکاری نمی باشد. برش مس با دستگاه های لیزر بسیار کم سر و صدا بوده و از امنیت بالایی نیز برخوردار است به حدی که احتمال خطر در کار با این دستگاه صفر است.

حداکثر ضخامت قابل برش لیزر مس شش میلی متر می باشد که بر اساس مقدار سختی فلز ممکن است ضخامت آن تا 10% تغییر پیدا کند.

این دستگاه ها با توجه به مکانیکی نبودن، سرعت بالای برش لیزر مس ، کیفیت بالا، قیمت ارزان در تمام جهان با محبوبیت زیادی روبرو شده اند. از مزایای دیگر برش مس با لیزر این است که نسبت به روش های دیگر کمترین ضایعات و پرتی را دارد، در برش های تکراری با دقت یکسانی کار برش انجام می گیرد و هیچگونه محدودیتی نیز به لحاظ طرح هندسی برای آن وجود ندارد همچنین استفاده از دستگاه برش لیزر در هنگام برش لیزر مس در ساختار فیزیکی فلز تغییری بوجود نمی آورد و همچنین بعد از عملیات برش قطعه، صافی استانداردی را دارا می باشد. این سیستم قابلیت بارگیری صفحات را به شکل اتوماتیک دارا می باشد و در نتیجه کار با سرعت بالایی انجام می شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر