ورود کاربرانعضویت کاربران

برش لیزر مس

برش لیزر مس برای استفاده در مجسمه سا زی، تابلوسازی، وسایل آشپزخانه، کشتی سازی، صنعت نفت و گاز و مصارف خانگی و بسیاری دیگر از مصارف صنعتی کاربرد دارد.

برش لیزر مس چیست

استفاده از دستگاه های برش لیزر برای برش با دقت و با کیفیت قطعات فلزی از جمله برش لیزر مس کار را برای سازندگان قطعات فلزی بسیار راحت کرده است. برش لیزر مس بوسیله دستگاه به این صورت انجام می گیرد که قسمت های اضافی ورق سوزانده شده، ذوب یا تبخیر می شود. برای تمیز در آمدن کار نیز یک موتور وظیفه پخش کردن گاز را به اطراف به عهده دارد. در روش برش مس با لیزر، یک منبع پر توان، نور را به سمت سطح مورد نظر هدایت کرده و کار برش لیزر مس را انجام می دهد. به این نکته نیز باید توجه کرد که توان دستگاه بر اساس جنس و ضخامت قطعه می تواند تغییر کند.

مزایای برش لیزر مس

برش لیزر مس دقت کار را به حد قابل توجهی نسبت به روش های سنتی برش فلز بالا برده است. در روش سنتی با ایجاد حرارت بالا اقدام به برش لیزر مس می کردند که این امر باعث خمیده شدن فلز می شد اما استفاده از روش لیزر سبب کاهش احتمال خمیدگی ورق مس شده و به این ترتیب دیگر نیازی به عملیات پلیسه گیری بعد از انجام برشکاری نمی باشد. برش مس با دستگاه های لیزر بسیار کم سر و صدا بوده و از امنیت بالایی نیز برخوردار است به حدی که احتمال خطر در کار با این دستگاه صفر است.

حداکثر ضخامت قابل برش لیزر مس شش میلی متر می باشد که بر اساس مقدار سختی فلز ممکن است ضخامت آن تا 10% تغییر پیدا کند.

برش لیزر مس

دستگاه برش لیزر مس

این دستگاه ها با توجه به مکانیکی نبودن، سرعت بالای برش لیزر مس ، کیفیت بالا، قیمت ارزان در تمام جهان با محبوبیت زیادی روبرو شده اند. از مزایای دیگر برش مس با لیزر این است که نسبت به روش های دیگر کمترین ضایعات و پرتی را دارد، در برش های تکراری با دقت یکسانی کار برش انجام می گیرد و هیچگونه محدودیتی نیز به لحاظ طرح هندسی برای آن وجود ندارد همچنین استفاده از دستگاه برش لیزر در هنگام برش لیزر مس در ساختار فیزیکی فلز تغییری بوجود نمی آورد و همچنین بعد از عملیات برش قطعه، صافی استانداردی را دارا می باشد. این سیستم قابلیت بارگیری صفحات را به شکل اتوماتیک دارا می باشد و در نتیجه کار با سرعت بالایی انجام می شود.

مس از پرکاربردترین آلیاژها در تولید وسایل و تجهیزات مختلف خانگی و صنعتی به شمار میرود. برای اینکه ورق مس برای تولید وسایل مختلف به کار گرفته شود ابتدا باید به ابعاد مختلف برش بخورد. برش مس  کاری بسیار حساس و دشوار است و اگر کوچکترین سهل انگاری در هنگام برش رخ دهد منجر به ضایع شدن کل ورق خواهد شد. برش لیزر مس از پیشرفته ترین و مدرن ترین روش های برش محسوب میشود که جایگزین بسیار خوبی برای روش های قدیمی محسوب میشود و دیگر شرکت و یا کارگاهی را نمیتوان یافت که از روش های سنتی برای برش استفاده کند.

برش لیزر مس با کیفیت

برش لیزر مس با کیفیت تنها زمانی انجام خواهد شد که بتوان از دستگاه های مدرن و به روز استفاده نمود و دستگاه های قدیمی که سالیان زیادی از آنها استفاده شده است نمیتوانند برشی به مراتب با کیفیت و بدون نقص را انجام دهند. دستگاه های مدرن علاوه بر اینکه میتوانند برش لیزر مس با کیفیت را انجام دهند در ضایع شدن ورق مس نیز بسیار تاثیرگذار هستند و در حقیقت ضریب بروز خطا در این دستگاه  ها بسیار پایین است.

برش لیزر مس

قیمت برش لیزر مس

قیمت برش لیزر مس معمولا نسبت به روش های سنتی برش بسیار پایینتر و مقرون بصرفه تر میباشد زیرا در این روش از برش هیچگونه نیروی انسانی مورد استفاده قرار نمیگیرد و تنها از دستگاه برای برش کمک گرفت میشود که همین موضوع در پایین آمدن هزینه ها تاثیر بسیار زیادی دارد. از جمله عواملی که در قیمت برش لیزر مس تاثیرگذار است زمان صرف شده برای برش میباشد. برای برش لیزر مس ورق ها یکی از پس از دیگری توسط اپراتور وارد دستگاه میشوند و هیچگونه اتلاف وقتی صورت نمیگیرد.

انواع برش لیزر مس

درست است که برش لیزر مس تنها با یک نوع دستگاه که از لیزر برای برش بهره میگیرد انجام میشود اما بهتر است بدانید که این دستگاه ها تنها برای برش خطی مورد استفاده قرار نمیگیرند. انواع برش لیزر مس وجود دارد که نسبت به سفارش مشتری متفاوت میباشد. حکاکی بر روی ورق مس یکی از انواع برش لیزر مس است که با روش برش خطی  تفاوت بسیار زیادی دارد. در این نوع روش از برش لیزر مس طرح مورد نظر توسط فردی که اپراتوری دستگاه را برعهده میگیرد به کامپیوتر وارد شده و سپس کامپیوتر نیز طرح را به دستگاه انتقال میدهد تا در طی پروسه ای، حکاکی مورد نظر بر روی ورق انجام شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 5 کاربر