ورود کاربرانعضویت کاربران

برش سیکا

برش سیکا یکی از خدمات شرکت برش لیزر است. برش سیکا کار کاملا تخصصی است و با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می شود. در ادامه این بخش مفصل تر در مورد برش سیکا صحبت خواهیم کرد. امروزه استفاده از فولاد جز جدا نشدنی صنایع مختلف شده است از ساختمان سازی ، راهسازی ، خودرو سازی و ... می توان موارد استفاده از فولاد را مشاهده نمود. فولاد خود نوعی آلیاژ به حساب می آید که از ترکیب آهن با کربن ساخته میشود. ساخت فولاد به دلیل مقاومت بالا تری که نسبت به آهن دارد در صنایع دارای اهمیت می باشد.

بسته به اینکه فولاد ساخته شده برای چه هدفی ساخته میشود درصد به کار بردن کربن در آن متفاوت می باشد. استفاده از فولاد با توجه به قابل تغییر بودن سختی آن برای شرکت های صنعتی بسیار به صرفه بوده و این شرکت ها را مایل به ساخت قطعات مختلفی با استفاده از فولاد می نماید.

سیکا نام نوعی فولاد است که در دسته ی فولاد های عملیاتی حرارتی  قرار داده میشود. این فولاد از خواص متالوژی و مکانیکی بسیاری برخوردار است  به همین جهت برای آنکه بتوان در صنایع مختلف و ساخت لوازم مختلفی از آن استفاده نمود می بایست تمامی خواص و ویژگی های آن تحت آزمایش قرار گیرد.

از کاربرد های مهمی که میتوان از فلز سیکا نام برد می توان به استفاده آن در ساخت بدنه و قطعات خودرو مانند سگست ، اکسل شاتون، میل لنگ، چرخدنده کوچک و تسمه نام برند  همچنین از این فلز مقاوم در صنایع هواپیما سازی نیز استفاده میشود. در کنار این صنایع از این فولاد ویژه در صنعت نفت نیز استفاده میشود و از آن برای ساخت مته های حفاری چاه استفاده میشود.

از این رو این فولاد برای آنکه بیشترین کارایی را در بخش های مختلف صنعت داشته باشد باید با ابعاد و اندازه های مختلفی برش داده شود. برش سیکا امروزه یکی از تخصصی ترین کار ها در بخش صنعت می باشد. با توجه به اینکه از سیکا در بخش های مهمی مانند خودرو سازی و هواپیما سازی استفاده میشود لزوم دقت و رعایت اندازه های استاندارد تعیین شده امری ضروری بوده و همین امر دلیلی میشود تا دستگاه های مخصوصی برای برش سیکا در نظر گرفته شود.

با استفاده از دستگاه برش سیکا میتوان سیکا را در ابعاد و اندازه های مختلفی برش داد تا از آن در صنایع مختلف به خوبی استفاده نمود. برای این کار نیز با استفاده از لیزر های مخصوصی اقدام به ایجاد برش بر روی قطعات سیکا می نمایند تا در نهایت به قطعات مد نظر دست یابند. این قطعات با توجه به این نکته که برش ها به وسیله ی کامپیوتر و با کمترین دخالت انسانی انجام میشود بسیار دقیق بوده و میتوان انتظار داشت که قطعات نهایی ساخته شده همه با یکدیگر هم اندازه باشند .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر